Straipsniai

 • Aromaterapeutė Aistra Papaitė: „Eteriniai aliejai gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę“

  Įvairūs kvapai lydi mus kasdien. Kai kurie jų tokie įprasti, kad net nesuvokiam, jog juos užuodžiam. Kitus užuodžiame vos įkvėpę jais persismelkusio oro. Kvapus mes siejame su žmonėmis ir vietomis. Jie nesunkiai mus paveikia – nuo vienų ima skaudėti galvą, kiti suteikia energijos arba kaip tik atpalaiduoja.

 • Gita Ramana: „Kodėl mes valgome tai, kas mums kenkia?“

  Be maisto žmogus išgyventų maždaug mėnesį. Tai daug ar mažai – spręskite patys. Bet kokiu atveju, maistas yra mūsų kasdienis rūpestis. Nuolat mėginame atrasti naujų, dar nepatirtų skonių. Kasdien vis kažką valgome, o pavalgę norime jaustis puikiai. 

 • Universalus dėsnis: pasikeisk dabar!

        Ką žinai apie bendravimą? Ne kartą esame girdėję, kad žmogus bendrauja verbaliniu (žodžiai) ir neverbaliniu (kūno išraiška) būdais. Statistinis žmogus supranta, jog kūno kalba apima gestus, elgesį, numano kaip elgtis yra tinkama ir, kaip nederėtų, taip pat nutuokiame kas daro įtaką ir rodo statusą. Viskas tuo nesibaigia. Susidomėjusiems šia mokslo šaka būtina žinoti, jog tinkamai skaityti ir suprasti žmogaus neverbalinę kalbą yra pakankamai sudėtinga. Kiekvienas, norintis žinoti ką pašnekovas galvoja iš tikrųjų, turi atsiminti pirmą ir pagrindinę taisyklę: negalima nagrinėti kiekvieno gesto atskirai. Kaip negali iš vieno žodžio suprasti sakinio, taip iš sunertų rankų ant krūtinės negali teigti, jog asmuo nusiteikęs priešiškai. Visada reikia matyti visą paveikslą, žinoti situaciją ir jos kontekstą. 

 • Rebefingas – paslaptinga dvasinio valymosi technika iš rytų

  Ar įmanoma gimti antrą kartą? Intensyvaus kvėpavimo technika arba rebefingas sako kad taip, antras gimimas yra įmanomas. Žinoma, fiziškai mūsų kūnas nepasikeičia, tačiau dvasinė transformacija yra tai, ką mes galime pasiekti naudodami specialią intensyvaus kvėpavimo techniką.

 • Testas: kaip atpažinti paauglį

  Visiems tėvams neišvengiamai tenka susidurti su vaikų paauglyste. Tačiau kaip ją atpažinti? Norėdami nustatyti ar Jūsų vaikas paauglys, atlikite testą ir į kelis paprastus teiginius atsakykite TAIP arba NE.

   

 • Ką daryčiau kitaip, jei grįžčiau į praeitį?

  „Jeigu galėčiau grįžti atgal į praeitį ir pradėti viską nuo pradžių, pradėčiau sveikai maitintis ir nuolatos sportuočiau. Tuomet rasdavau sau pateisinimų, tačiau nė nenumaniau kokios bus pasekmės“. Rašytojas ir verslininkas Markas Mansonas kreipėsi į savo blogo skaitytojus, kuriems yra virš 37 metų ir paprašė pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi, įgyta nuo 30 iki 40 metų. Apibendrinęs visus gautus rezultatus Markas gavo įspūdingą kolektyvinės išminties vaizdinį. 

 • Kaip išlikti sveikam ir energingam artėjant žiemai?

  Artėjant šaltajam metų laikui kiekvienam aktualu, kaip išlikti energingu ir išvengti ligų. Pasak sveikatingumo konsultanto Tomo Lenart tam didelę įtaką turi trys veiksniai – maisto ruošimas, mitybos laikas ir maisto derinimas. 

 • Ko vyrai tikisi iš moterų, o moterys iš vyrų?

  Vyrai yra puikūs strategai, moterys – vykdytojos. Vyrai viską vertina racionaliai, moterys labiau vadovaujasi emocijomis. O ko jie tikisi vienas iš kito santykių pradžioje?

 • 12 patarimų, kaip sukurti efektyvų PowerPoint pristatymą

  Ar yra tekę klausytis nuobodžių kalbų ir stebėti dar nuobodesnes skaidres? Turbūt taip. O ar yra tekę jums patiems paruošti ir pristatyti prezentaciją? Jeigu ir ne, turbūt sutiksite, kad nenorėtumėte būti tas, kurio niekas nesiklauso. Šiame BLOGo įraše dalinamės 12 patarimų, kaip parengti gerą prezentaciją.

   

 • Pažintis su Jūrate Bortkevičiene

  Rubrikoje „Pažintis su ekspertu“ pristatome Egu.lt lektorę, psichologę – Jūratę Bortkevičienę. Jau daugiau nei 10 metų lektorė konsultuoja vadovus organizacijos valdymo ir personalo asmeninio tobulėjimo klausimais, o taip pat konsultuoja bei veda mokymus tėveliams bei pedagogams vaikų auklėjimo ir ugdymo klausimais. Kaip pati lektorė teigia: „Tai skirtingos mano veiklos sritys, tačiau stipriai susijusios. Dirbdama su vadovais ir tėveliais pastebėjau, kad problemos panašios, visi nori, kad jų aplinkoje esantys žmonės būtų sėkmingi.“ Būtent to lektorė ir siekia! Skatina tiek vaikučius, tiek suaugusiuosius tapti sėkmingais. 

 • Sving galimybės: žiūrėkite seminarą dabar, apmokėkite vėliau

  Virtuali kreditinė kortelė Sving - tai modernus apmokėjimo būdas šiuolaikiškam žmogui. Naudodamiesi šia mokėjimo paslauga galėsite įsigyti sau patinkantį seminarą dabar, o apmokėti už jį vėliau.

 • Kaip atpažinti savo asmenybės tipą pagal EGO būseną?

  Bendravimas – tai neatsiejama gyvenimo dalis, be kurio negalėtume būti socialūs visuomenėje. Mūsų komunikavimo sėkmė priklauso, tik nuo mūsų pačių sugebėjimo bendrauti ir mokėti laviruoti skirtingose situacijose. Tačiau neslėpkime - visiems pasitaiko, kai nepavyksta susikalbėti su šeimos nariais, draugais, vadovu, o atvykę į vakarėlį sunkiai užmezgame pokalbį.  Čia ir susiduriame su problema: kaip turėtume elgtis, kad pavyktų išvengti bendravimo problemų? 

 • Kaip padėti vaikams ruošti namų darbus?

  Tyrimai Britanijoje parodė, kad vaikai, kuriems šeimos nariai padeda atlikti namų darbus, yra daug geriau pasiruošę išlaikyti egzaminus, negu tie, kurie tokios pagalbos nesulaukia. Jei norite, kad jūsų vaikas būtų sėkmingas mokykloje, turėtumėte suprasti, kad jūsų pagalba ir parama jam yra labai svarbi.

 • 5 patarimai, kurie padės išsaugoti meilę per atstumą

  Vyro ir moters santykiai patiria begalę išbandymų. Vienas jų, kai tenka išsiskirti ir puoselėti santykius per atstumą. Jei kam nors užsimenate, kad Jūsų antroji pusė gyvena kitur, dažniausiai sulaukiate nemalonios reakcijos: „Jūs vystote santykius per atstumą?!“,  „Tokie santykiai ilgai netrunka...“ ir panašiai. Po tokių reakcijų dažniausiai ir patys pradedam dvejoti ar tikrai sugebėsime išlaikyti santykius, meilę ir artumą. Tačiau galite būti ramūs. Mes Jums atskleisime keletą faktų, kurie padės išsaugoti  santykius esant atstumui. Be abejo, visų santykių gal tai ir neišgelbės, bet pabandyti tikrai verta!

 • Kaip pasiekti gyvenimo harmoniją?

  Dažnai galime išgirsti jau gana banaliai skambančią frazę: „Gyvenimas – tai amžinasis ratas, kuris sukasi keisdamas rytą į vakarą, vasarą į žiemą, vieną gyvenimo etapą į kitą.“ Tačiau kartais atrodo, kad tas „gyvenimo ratas“ nesisuka, o mes stovime vietoje. Tuomet iškyla klausimas, kodėl? Atrodo, kad mums skirta tiek daug greitai bėgančio laiko, su kuriuo neturime ką veikti. Mes turime save, tačiau neturime kur savęs dėti. Turime kitus, bet nežinome ką su jais veikti. Kaip atrasti harmoniją ir gyventi laimingai? Atsakymas – valdyti savo gyvenimą taip, kad rastume laiko visoms svarbioms gyvenimo sritims.

 • 3 žingsnių gidas pritraukiantis sėkmę

  Visi trokštame būti sėkmingi, laimingi ir turtingi. Visi turime savų svajonių, norų ir troškimų. Tačiau ne visi gauname tai ko trokštame apie ką svajojame. Kyla klausimas, kodėl vieniems viskas pasiseka be jokių pastangų, o kitiems, kad ir kaip stengtųsi – nesiseka? Atsakymas paprastas. Jie žino tai, ko nežino dauguma. Tačiau mes atskleisime Jų paslaptį tam, kad ir Jus gautumėte tai ko norite, trokštate ar svajojate.
  Sėkmingų žmonių paslaptis susideda tik iš trijų žodžių „Prašyk. Tikėk. Gauk“

 • Sėkmės formulė pakeisianti Jūsų gyvenimą

  Visais laikais žmonės norėjo tapti sėkmingais. Nesvarbu kur, ar asmeniniame gyvenime, ar versle.
  Tačiau kartais, kad ir kiek dėtume pastangų, sėkmė nuo mūsų nusisuka. Tada pradedame galvoti tik apie neigiamus dalykus, kurie automatiškai traukia neigiamus įvykius. Tad kaip mums ištrūkti iš šio užburto rato? Atsakymas paprastas – traukos dėsnis, padėsiantis pritraukti sėkmę. Mes atskleisime kelis patarimus, kurie padės priversti traukos dėsnį tarnauti Jums.

 • Maisto produktai gyvenimo sėkmei

  Kiekvienas žmogus nuolat susiduria su daugybe besikeičiančių įvykių, situacijų, priima įvairiausius sprendimus... Ar kada nors susimąstėte, jog Jūsų sprendimams ir sėkmei įtakos turi... maistas? Iš tiesų, mokėjimas pasirinkti maistą, kurį valgote, gali daryti tiesioginę įtaką Jūsų nuotaikai, fizinei, emocinei, dvasinei būsenai bei padėti efektyviau veikti dešiniajam smegenų pusrutuliui.

  Kokie maisto produktai tinkami svarbioms gyvenimo situacijoms? 

 • Apklausos rezultatai - Kalėdinės dovanos

  egu.lt ir VersloKursai.lt vykdo apklausą apie Kalėdines dovanas - kokie yra mūsų dovanojimo įpročiai ir prioritetai. Kviečiame susipažinti su pirminiais rezultatais: 

 • Kaip muzika gali padėti mokantis užsienio kalbų?

  Tikriausiai daugelis mūsų mėgstame klausytis muzikos, kai kurie – net ją kurti. Tačiau ar žinote, kokį poveikį muzika daro mūsų smegenims?

  Vis dažniau girdime tvirtinimus, jog muzika turi gydomųjų galių, nuo kūdikystės padeda ugdyti pažintinius gebėjimus, taip pat moko naujų kultūrų, tradicijų... Tai – dar ne viskas! Pasirodo, muzika smegenims padeda greičiau ir kokybiškiau susidoroti su nauja informacija – ji yra puiki pagalbininkė mokantis kalbų!

  Kaip ir kodėl muzika gali pasitarnauti siekiantiems tapti poliglotais? Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis priežastimis.