Konsultacijos

Sveiki. Nuotrauką eksportuojant iš Lr (fotografuoju raw), ką pasirinkt Metadata punkte? Ar tinka Copyright Only? Tuomet nuotraukos gavėjas nematys mano naudotos ekspozicijos. Lyg neradau info, kad to būtinai reiktų. Taip pat kokį patartumėt pasirinkt dydį? Džn aš naudoju W2048 H1345, 300 pixels per inc. Nuotraukos dydis apie 1- 5 MB. Ar turėčiau kažkaip keisti tokius nustatymus? Jei taip, kaip? Už mokymus dėkoju. Vertinu už kokybę. Sėkmės jūsų darbuose. Žaviuosi jumis


Sveiki, visi stokai priima tik ..jpg formatą. Metadata nėra svarbi, galit dėti ką norit, galit nuimti parametrus, jei norit. Tai pardavimams jokios įtakos neturi, kaip ir darbų priėmimui. Aš asmeniškai nieko nedarau. Nes kiekius reikia dėti didelius ir cackintis nėra kada. Nuotraukos dydis turi būti ne mažesnis nei 4 mb ir ne didesnis nei 25mb. Jei yra mažesnis nei 4, gali nepriimti, bet ne visuomet. Jei pvz nuotraukoje daug baltos erdvės, tuomet failas automatiškai mažiau sveria. Konvertuojant į jpg. turi būti 300dpi didžiausias dydis kokį duoda jūsų fotoaparatas, nei mažinti nei didinti jo nereikia. Parametrai W ir H mažoki. Paprastai fotoaparatai duoda bent jau 20x30cm formatą. Geresni 30x45cm ir daugiau. Tad W2048 H1345 per mažas formatas. Fotografuojant statykit aukščiausią RAW rezoliuciją, o konvertuojant keiskit tik dpi į 300, o parametrus W ir H palikit kokie yra. Kuo aukštesnė kokybė bus, tuo pardavimai didesni. Tačiau didžiausią parametrą ir vertimą į TIF visi stokai daro patys automatiškai. Tad jei parametrai bus mažesni, vis vien turėsit ir didelį formatą, kurį padarys patys stokai. Sėkmės.

Laba diena, man kilo klausimas, kaip reiktų įforminti savo veiklą Lietuvoje dirbant su microstockais? Jeigu aš fotografuoju, piešiu iliustracijas, filmuoju video. Ačiū.


Laba diena. Galima dirbti pagal individualias veiklas, fotografavimas ir reklamos gamyba. Fotografavimui gali būti priskiras ir filmavimas, o reklamos gamybai iliustracijos, piešiniai ir visa kita, kas yra susiję su vektoriais.

Laba diena, noriu sužinoti pavardėje ir miesto pavadinime yra dvi raidės lietuviškos (Š irŽ).Ar toks dokumentas tiks registruojantis į mikrostokus. Tikriausiai reikalingas užsieniečio pasas, bet tada banke gali kilti neaiškumų dėl raidžių.


Laba diena. Dirbti su mokrostokais tikrai pakanka ID kortelės ar net vairuotojo pažymėjimo, jokio paso tikrai nereikia. Juos nuskenuotus reikės nusiųsti registruojantis. O internete pildyti dokumentus reikia angliškai, be jokių ženklų, varnelių, taškų ant raidžių ir pan.

Noriu paklausti, ar reikia sumokėti kokius nors mokesčius nuo foto pardavimų? Jei jie yra , tai kokius?


Laba diena. Užsiregistravus į sotkus reikia užpildyti ir TAX formą, tai yra mokesčių mokėjimo forma. Nuo JAV pirkimų yra sumokami mokesčiai Amerikoje, 10 procentų. Vienuose stokuose nuskaičiuoja iš karto ir rodoma jau be sumokėtų mokesčių suma, kai kuriuose ta suma numinusuojama pavedimo metu. Kiekvienų metų pradžioje stokai atsiunčia deklaraciją su sumokėtų mokesčių duomenimis už praeitus metus. Lietuvoje taip pat reikia susimokėti mokesčius priklausomai kaip dirbi ar per verslo liudijimą ar kaip individuali veikla. Lietuvoje reikia sumokėti skirtumą.