• Egu.lt
  • Tinklaraštis
  • Olga Vasilevičė: „Makiažas skirtas tam, kad moteris pamiltų save“

Olga Vasilevičė: „Makiažas skirtas tam, kad moteris pamiltų save“

Kiekviena moteris nori atrodyti ir jaustis graži, o vienas iš būdų tai pasiekti – makiažas. Tačiau makiažas kaip ir apranga – geriausiai atrodo, kai pritaikomas prie vietos, laiko ir natūralių moters bruožų. Apie šias ir kitas makiažo subtilybes pasakoja vizažo meistrė, šukuosenų stilistė, makiažo kursų lektorė ir grožio studijos „Beauty Bar“ įkūrėja Olga Vasilevičė.

Savo profesinę karjerą O. Vasilevičė pradėjo visai kitoje srityje, tačiau bėgant laikui suprato, kad ilgametis domėjimasis kosmetikos priemonėmis, makiažo tendencijomis, draugių prašymai pasirūpinti jų makiažu ėmė užimti vis didesnę dalį širdies. Tai ją paskatino mokytis šio amato profesionaliai: „Pasirinkau Bogomolovo įvaizdžio mokyklą Rygoje, kur sutikau savo makiažo guru – mokytoją Iriną Salish. Ji labai įkvėpė ir suteikė pasitikėjimo savimi. Be to, užsikrėčiau nuo jos ypatinga meile šiai sričiai.“

Dabar O. Vasilevičė yra gerai žinoma, vizažo meistrė ir makiažo studijos įkūrėja, tačiau nepaisant to nuolat tobulina savo įgūdžius ir seka mados tendencijas. Ji sako: „Visas naujoves stengiuosi kuo greičiau išbandyti praktiškai. Dažnai papildau jas pagal save ir taip tobulinu asmeninį braižą. Dirbdamas šioje srityje tiesiog negali užmigti ant laurų, nes nuolat atsiranda kažkas naujo. Tad jei neseksi naujienų, greitai bus sunku klientėms pasiūlyti madingą bei joms labiausiai tinkantį įvaizdį.“

Praktika papildytomis žiniomis Olga Vasilevičė dalinasi ir savo makiažo kursuose, kuriuos organizuoja makiažo studijoje „Beauty Bar“. Visai neseniai žinoma vizažistė parengė ir nuotolinį makiažo sau video mokymą, kurį iš bet kurios pasaulio vietos galima peržiūrėti svetainėje masterclass.egu.lt. Mokyme makiažo meistrė pasakoja apie veido odos priežiūrą, taisyklingą makiažo priemonių naudojimą, veido modeliavimą ir kontūravimą, spalvinio tipo nustatymą. Parodo ir išsamiai paaiškina, kaip pasidaryti dieninį, dūminį, vakarinį ir elegantiško amžiaus moteriai skirtą makiažą. Net 8 val. itin vertingos video medžiagos.

Paklausta, kokia apskritai makiažo paskirtis, O. Vasilevičė šypteli: „Makiažas skirtas tam, kad moteris pamiltų save. Jis turi būti atliktas pabrėžiant natūralius jos privalumus ir slepiant trūkumus, dėl kurių moteris jaučiasi nepilnavertė. Makiažas iš moters neturi padaryti kito žmogaus, jis tiesiog turi atskleisti gražiausius jos bruožus, kurių pati moteris nepastebėdavo arba nesugebėdavo pabrėžti.“ Jos teigimu, tam visai nereikia turėti itin daug kosmetikos priemonių. Pačiam minimaliausiam kasdieniam makiažui užtenka blakstienų tušo ir lūpdažio. 

Kur kas svarbiau čia yra ne kas, o kaip. Taigi ir O. Vasilevičė vardija esmines dieninio makiažo taisykles. Pagrindinė taisyklė – nepersistengti. Dieninis makiažas turi atrodyti natūraliai ir skaisčiai – lyg būtumėt nepasidažiusi. Specialistė pataria vengti ryškių akcentų ir vietoj jų rinktis švelnias ir natūralias spalvas bei lengvas, veido neapsunkinančias kosmetikos priemones. Žinoma, tam tikros taisyklės priklauso ir nuo moters amžiaus. O. Vasilevičė sako, kad elegantiško amžiaus moterims svarbu suprasti, jog kuo didesnis amžius – tuo mažiau dekoratyvinės kosmetikos priemonių reikia: „Stenkitės vengti nenatūralių dekoratyvinių aksesuarų, tokių kaip priklijuojamos blakstienos arba permanentinis makiažas, nes visos tamsios ir griežtos linijos sendins. Taip pat svarbu įvaizdį parinkti atsižvelgiant į savo spalvos tipą, mat netinkančios spalvos irgi gali vizualiai pridėti amžiaus ir nuovargio.“

Viena iš gero makiažo paslapčių – spalvinės gamos nustatymas, tačiau vizažo meistrė pabrėžia, kad neišmanant tam tikrų subtilybių, tai padaryti gana sunku. Savo parengtame video mokyme O. Vasilevičė pasakoja ir netgi parodo, kaip nusistatyti spalvinį tipą ir pagal tai pasirinkti tinkančias spalvas.

O. Vasilevičė įsitikinusi, kad parinkus tinkamas spalvas ir makiažo stilių, pražysti gali kiekviena moteris. Pražysti ir pamilti save.

Mokymai:

 

 

Straipsnis publikuotas žurnale „Moters savaitė“ Nr. 15 (683) 2017 08 08